Dlaczego warto jechać do Indii?

Dlaczego warto jechać do Indii?

Indie od lat fascynują mieszkańców niemal wszystkich zakątków świata. Wyjątkowe zwyczaje, przyjemna pogoda, zupełnie inne wierzenia i egzotyczna kultura, a także bajeczne zabytki są tym, o czym marzy każdy turysta.

Wiele osób uważa, że Indie to przede wszystkim chaos, ruch na ulicach, niezdyscyplinowanie i wszechobecny nieporządek. Tymczasem Indie mają wiele twarzy. Znajdziemy tu zapierające dech w piersiach zabytki, malownicze miasta, atrakcyjne turystyczne kurorty, a także jedne z najpiękniejszych na świecie plaż. Do Indii warto jechać chociażby po to, aby zasmakować prawdziwej indyjskiej kuchni.

Zwiedzając Indie na pewno warto bliżej przyjrzeć się tętniącym życiem miastom, gdzie będziemy mieli okazję z bliska zapoznać się z wieloma aspektami hinduskiej kultury.

Stolicą Indii jest New Delhi i choć mówi się, że jest to miejsce wyjątkowo zaludnione i gwarne, to znajdują się tu także spokojne zakątki, w których można odpocząć. Nie brakuje tu zielonych parków, a nawet krów, wolno chodzących wzdłuż ulic. Warte odwiedzenia w New Delhi są przede wszystkim: Brama Indii i pałac prezydencki.

Będąc w Indiach koniecznie trzeba zobaczyć słynny Tadż Mahal, który znajduje się w mieście Agra. To miasto tętni życiem i jest bardzo rozwinięte turystycznie, znajdziemy tu więc bogatą bazę noclegową oraz mnóstwo restauracji i bazarów.

Jednym z najważniejszych miejsc Indii jest również Jaipur, zwane również „Różowym Miastem”. Określenie to pochodzi od koloru starszych budynków miasta. Na tutejszych ulicach będą mijały nas riksze, rowery, wózki z owocami i warzywami, a nawet wielbłądy – jest tu naprawdę tłoczno! Na pewno warto odwiedzić to miejsce, by poczuć prawdziwie indyjski klimat.

Ci zaś, którzy wolą odpoczywać, powinni wybrać się na Goa. Tu naszym oczom ukażą się prawdziwie rajskie widoki. Przepiękne plaże i bardzo ciepłe morze kuszą turystów.

Indie to kraj pełen kontrastów, oferujący bogaty wachlarz turystycznych atrakcji. Indie to szansa na prawdziwie egzotyczną podróż pełną wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *