Dlaczego warto jechać do Indii?

Indie od lat fascynują mieszkańców niemal wszystkich zakątków świata. Wyjątkowe zwyczaje, przyjemna pogoda, zupełnie inne wierzenia i egzotyczna kultura, a także bajeczne zabytki są tym, o czym marzy każdy turysta.

Indie | Indie to kraj niezwykle barwny, pełen zaskakujących kontrastów i wspaniałych atrakcji turystycznych
Indie | Indie to kraj niezwykle barwny, pełen zaskakujących kontrastów i wspaniałych atrakcji turystycznych (by giselaroyo)

Wiele osób uważa, że Indie to przede wszystkim chaos, ruch na ulicach, niezdyscyplinowanie i wszechobecny nieporządek. Tymczasem Indie mają wiele twarzy. Znajdziemy tu zapierające dech w piersiach zabytki, malownicze miasta, atrakcyjne turystyczne kurorty, a także jedne z najpiękniejszych na świecie plaż. Do Indii warto jechać chociażby po to, aby zasmakować prawdziwej indyjskiej kuchni.

Zwiedzając Indie na pewno warto bliżej przyjrzeć się tętniącym życiem miastom, gdzie będziemy mieli okazję z bliska zapoznać się z wieloma aspektami hinduskiej kultury.

Stolicą Indii jest New Delhi i choć mówi się, że jest to miejsce wyjątkowo zaludnione i gwarne, to znajdują się tu także spokojne zakątki, w których można odpocząć. Nie brakuje tu zielonych parków, a nawet krów, wolno chodzących wzdłuż ulic. Warte odwiedzenia w New Delhi są przede wszystkim: Brama Indii i pałac prezydencki.

Będąc w Indiach koniecznie trzeba zobaczyć słynny Tadż Mahal, który znajduje się w mieście Agra. To miasto tętni życiem i jest bardzo rozwinięte turystycznie, znajdziemy tu więc bogatą bazę noclegową oraz mnóstwo restauracji i bazarów.

Jednym z najważniejszych miejsc Indii jest również Jaipur, zwane również „Różowym Miastem”. Określenie to pochodzi od koloru starszych budynków miasta. Na tutejszych ulicach będą mijały nas riksze, rowery, wózki z owocami i warzywami, a nawet wielbłądy – jest tu naprawdę tłoczno! Na pewno warto odwiedzić to miejsce, by poczuć prawdziwie indyjski klimat.

Ci zaś, którzy wolą odpoczywać, powinni wybrać się na Goa. Tu naszym oczom ukażą się prawdziwie rajskie widoki. Przepiękne plaże i bardzo ciepłe morze kuszą turystów.

Indie to kraj pełen kontrastów, oferujący bogaty wachlarz turystycznych atrakcji. Indie to szansa na prawdziwie egzotyczną podróż pełną wrażeń.

Delhi - stolica Indii

Stolica Indii - Nowe Delhi to miasto położone na obrzeżach poprzedniej stolicy – Delhi i stanowiące niejako jedną z jego dzielnic. Delhi leży w północnych Indiach nad rzeką Jamuną i zamieszkałe jest przez 11 mln ludzi.

Indie - Nowe Delhi | Czerwony Fort
Indie - Nowe Delhi | Czerwony Fort (by anaranar)

Delhi to miasto o niezwykle bogatej historii, na przestrzeni dziejów zawsze zajmujące kluczowe miejsce w rozwoju gospodarczym i kulturalnym Indii.

Na obszarze dzisiejszego Delhi istniało w przeszłości aż 8 kolejno powstających i upadających miast. Najstarsze z nich znane jako Indraprastha opisywane jest w pochodzącej sprzed 3 tys. lat epickiej opowieści " Mahabharata". Następnie powstawały: Siri, Tughlakabad, Dżahanpanah, Firuzabad, miasto wzniesione przez afgańskiego władcę Szer Szacha oraz Szachdżahanabad (z czasów tego miasta pochodzą Czerwony Fort oraz Wielki Meczet).


Więcej…

Miasta Indii - Munnar

Munnar jest jednym z najbardziej znanych kurortów górskich w  południowych Indiach. Jest to niewielkie miasteczko, położone na wysokości 1600 m n.p.m. w Górach Cynamonowych. Miasto zawdzięcza swoją sławę wielu sprzyjającym czynnikom zewnętrznym. Już w czasach kolonialnych do Munnar przyjeżdżali wypocząć urzędnicy brytyjskiej administracji lokalnej.

Indie | Zachwycające krajobrazy Munnar
Indie | Zachwycające krajobrazy Munnar (by kcbimal)

Munnar położone jest u zbiegu trzech potoków: Mudrapuzha, Nallathanni i Kundala. Bliskość wody i stosunkowo duża wysokość powodują, że tutejszy  klimat jest niezwykle orzeźwiający.


Więcej…

Wakacje w Indiach

Stolica Indii: Delhi (hindi: दिल्ली; pendżabski: ਦਿੱਲੀ; urdu: دہلی;)
Powierzchnia: 3 287 590 km²
Liczba mieszkańców: 1,14 mld
Waluta: rupia indyjska (INR) (sprawdź kurs rupii)
Język urzędowy: hindi, angielski (jako pomocniczy)

Indie - flaga Indii

Indie - godło Indii