Mt Abu – Mount Abu – Noclegi

Noclegi – najtańsze

Popularny Lake View (3659), z którego widać malowniczo usytuowane jezioro Nakki, to dosyć przeciętny hotel. Zimą jedynki ze wspólną łazienką kosztują 80 INR, a dwójki z łazienką 100-350 INR. W okresie letnim za najtańszy pokój płaci się 200 INR. Z ciepłej wody można korzystać między 6.00 a 11.00.

W pobliżu stoi nieco lepszy Panghat (3386). Za 70 INR można wynająć pokój z widokiem na jezioro, osobną łazienką i telewizorem. Hotel oferuje też inne pokoje, niektóre ze wspólną łazienką. Z ciepłej wody można korzystać między 7.00 a 9.00. W tej okolicy znajduje się też hotel Nakki Viliar (481), gdzie obowiązują podobne ceny za nocleg. Z niektórych pokoi rozciąga się widok na jezioro.

Niewątpliwie warto zatrzymać się w hotelu Sltree Ganesh 3591), usytuowanym w spokojnej okolicy, nieco na uboczu. Jego właściciel jest miły i chętnie służy pomocą, zachwalając na każdym kroku czyste i zadbane pokoje, zapominając jakby, że niektóre z nich nie posiadają okien. Z tarasu rozciąga się ładny widok na jezioro. Nawet w szczycie sezonu ceny nie są wygórowane, a pokoje można niekiedy wynająć na dość atrakcyjnych warunkach. Po sezonie za dwójkę z łazienką płaci się około 60 INR.

Jedne z najtańszych noclegów oferuje niewielki, skromny Swyodaya, usytuowany dokładnie naprzeciw boiska do gry w polo. W tym przyjemnym, lecz nieco zaniedbanym hotelu jest tylko kilka dwójek, za które płaci się 40 INR. Tani jest też hotel Ashoka (3559), leżący na wschód od placu targowego. Jedynki/dwójki kosztują tu 40/60 INR.

Hotel Rajdeep (3525) znajduje się przed dworcem autobusowym. Mieści się w starym budynku. Zimą duża dwójka z łazienką kosztuje 60 INR. Podobne ceny obowiązują w pobliskim hotelu Veena, z którego nie rozciągają się żadne ciekawe widoki. Przebiegająca tędy główna droga jest stosunkowo spokojna jak na warunki indyjskie, ale i tak dobiegający z niej hałas działa na nerwy.

Skręcając na skrzyżowaniu w prawo i udając się w górę (naprzeciw postoju taksówek i boiska do gry w polo), dotrzesz do kilku innych tanich hoteli. Natraj (3532) oferuje dobre pokoje (od 150 INR) z balkonami i bieżącą ciepłą wodą oraz tańsze noclegi w tylnej części budynku. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Shree Rajendra (3174), jeden z najtańszych hoteli w okolicy, gdzie za pokoje (wszystkie z łazienkami) płaci się od 50 do 250 INR. Ciepła woda dostarczana jest w wiadrach (2 INR).

Nieco dalej od jeziora, w ulicy odchodzącej od głównej drogi, za Tourist Bungalow stoi popularny Tourist Guest House (3200). Ten przyjemny, spokojny hotelik z małym ogrodem należy do bardzo miłych właścicieli. Najtańsze pokoje kosztują 80 INR, a rano można skorzystać z ciepłej wody. W godzinach 6.30-23.00 przyjmowane są zamówienia na posiłki. W pobliżu, przy głównej drodze, usytuowany jest Vishram (3323). Panują tu nieco skromniejsze warunki. Dwójka z łazienką kosztuje tylko 60 INR. Za 2 INR można skorzystać z ciepłej wody.

Shinkar Tourist Bungalow (s 3129; 80 pokoi, własność RTDC), usytuowany za główną drogą przy końcu stromej, ścieżki to najpopularniejsze miejsce noclegowe w Mt Abu. Mimo że przyjeżdżają tu rzesze turystów, warunki zakwaterowania pozostawiają wiele do życzenia. We wszystkich pokojach jest łazienka: zwykłe jedynki/dwójki kosztują 125/175 INR (ciepła woda w wiadrach), pokoje komfortowe – 250/300 INR, a miejsce w domku – 600 INR. Powyższe ceny obowiązują przez cały rok. Jest tu też nieciekawy bar i restauracja.

Po drugiej stronie boiska do gry w polo znajduje się rząd hoteli, które w pełni sezonu można zaliczyć do średniej kategorii, ale po sezonie oferują dosyć niskie ceny. W hotelu Chanakya (w 3438) komfortowy pokój dwuosobowy z łazienką i bieżącą ciepłą wodą kosztuje po sezonie 225 INR, natomiast w szczycie okresu turystycznego 450 INR. W pobliskich hotelach Polo View (3487) i Surya Darshan (o 3165) pokój z łazienką i ciepłą wodą dostarczaną w wiadrach kosztuje około 125 INR, a z bieżącą ciepłą wodą – 200 INR.

Podobne ceny obowiązują w Mount View (3320), który mieści się w starszym budynku, obecnie poddawanym renowacji. Pokoje na pierwszym piętrze mają taras oraz dobre widoki na okolicę.

W pobliżu stoi niedrogi hotel Saraswati (3237), gdzie zadbane dwójki z ciepłą wodą dostarczaną w wiadrach kosztują 60 INR, a ceny innych pokoi kształtują się w granicach 100-250 INR. Hotel jest nieźle prowadzony i w sumie warto się tu zatrzymać. Urok tego miejsca psują jedynie zbyt jaskrawo urządzone wnętrza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *