Noclegi w Khadżuraho

Noclegi w Khadżuraho

Noclegi – najtańsze

Kilka godnych polecenia hoteli należy do MP Tourism. Oferowane przez nie ceny noclegów są w sezonie letnim bardzo korzystne, ale, co dziwne, drożeją w pozostałych miesiącach, gdy większość prywatnych hoteli wprowadza zniżki. Jeśli w wiosce nie ma dużo turystów, to bez względu na wybór hotelu, zawsze można postarać się o obniżkę ceny zakwaterowania. Po przyjeździe na dworzec autobusowy turyści oblegiwani są przez rikszarzy-naganiaczy, zachęcających do przejazdu rikszą (2 INR) oraz wynajęcia wskazanego przez nich hotelu. Trudno się z nimi targować o niższą cenę, gdyż hotele płacą im za znajdywanie gości. Lepiej więc poprzestać na przejeździe rikszą do wskazanego przez siebie miejsca.

Najtańsze hotele skupiają się w centrum nowej części wioski, w pobliżu zachodniej grupy świątyń. Tuż obok siebie stoją New Bharat Lodge i Laxmi Lodge. Oferta ogranicza się do bardzo skromnych warunków i niezbyt zadbanych pokoi jedno- i dwuosobowych z łazienką w cenie odpowiednio 40 i 50 INR. Również niewiele kosztuje pobyt w dwóch hotelach Yadav i Sita Lodge. Polecamy Yadav Lodge.

Zdecydowanie najlepszym z tanich hoteli jest Yogi Lodge (tel.2158). Nocleg w jedynce lub dwójce z łazienką oznacza wydatek 50 i 70 INR. Pokoje otaczają mały dziedziniec.

Usytuowanie w pobliżu świątyń dźinijskich jest zaletą nowo wybudowanego hotelu Plaża. Cena pokoju dwuosobowego z łazienką wynosi 50 INR.

Od dawna dużą popularnością wśród turystów cieszy się Jam Lodge (tel.2052), oferujący sporą liczbę pokoi z air coolerem lub klimatyzacją. Za pobyt płaci się od 50/ 70 INR w górę. W hotelu mieści się świetna restauracja wegetariańska. Tuż obok znajduje się Hotel Surya (tel.2145), nieco droższy, ale za to z małym ogrodem. Pokoje dwuosobowe z łazienką kosztują 80/ 100 INR, a z systemem schładzania powietrza 150 INR. Warto wynająć pokoje na piętrze (200 INR), skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Hotel Harmony sąsiaduje z Suryą i też jest reklamowany jako „jedyny w wiosce hotel z ogródkiem”. Można zatrzymać się w wygodnym pokoju z łazienką (150 INR) oraz spróbować smakołyków w tutejszej restauracji wegetariańskiej. Prawdziwą rozkoszą jest jednak spacer po przepięknie utrzymanym ogrodzie.

Na północ od nowej części Khadżuraho znajduje się grupa hoteli prowadzonych przez MP Tourism. Czeka na gości usytuowana w spokojnej okolicy wioska turystyczna – Tourist Village (tel.2128); właściciel jest sympatyczny, atmosfera miła. Domki są jednak nieco zaniedbane (uwaga na niskie progi!). Pokoje jedno- i dwuosobowe z łazienką oraz wyrabianymi w wiosce dywanami i meblami, kosztują 110/150 INR. Turyści mają też do dyspozycji restaurację na wolnym powietrzu. Zupełnym przeciwieństwem jest pobliski Hotel Rahil (tel. 2062), ogromny betonowy budynek, przypominający ponury biurowiec. Za miejsce w ciasnej sali sypialnej płaci się 30 INR, można również wynająć pokoje z łazienką i ciepłą wodą za 130/150 INR.

Dużą popularnością cieszy się dogodnie położony Tourist Bungalow (tel. 2064). Pokoje jedno- i dwuosobowe są przestronne, wszystkie z łazienką i kosztują 175/225 INR. Na miejscu jest też restauracja.

Hotel Sunset View (tel. 2077) oferuje turystom noclegi, począwszy od miejsc sali sypialnej (20 INR) do pokoi dwuosobowych z łazienką (60-240 INR). Oprócz czystych i nowocześnie urządzonych pomieszczeń, hotel ma też ogród oraz sklep z pamiątkami – należy być ostrożnym przy zakupie biżuterii. Hotel znajduje się przy drodze z lotniska, zaraz przed wjazdem do wioski.

Schludne jedynki i dwójki z łazienką za 150/200 rp oferuje Hotel Lakeside (tel. 2120), położony w samym centrum nowej części Khadżuraho.

Noclegi – średnia kategoria

Hotel Payal (tel. 2076) to zarządzany przez MP Tourism nowoczesny budynek z ogrodem i dużymi pokojami jedno- i dwuosobowymi za 200/250 INR (z klimatyzacją 400/450 INR). Hotel jest zadbany i dobrze prowadzony, na miejscu znajduje się też punkt informacyjny. Restauracja hotelowa słynie ze smacznych dań, niestety, obsługa nie jest zbyt sprawna.

W tej kategorii cenowej najlepszym hotelem MP Tourism jest Jhankar (tel. 2063). Pobyt w ładnie urządzonych pokojach z łazienką i podgrzewaczami wody kosztuje 200/250 INR (z klimatyzacją 400/450 INR). Oferta restauracji pozostawia jednak wiele do życzenia; nie podaje się tu piwa.

Noclegi – najdroższe

Hotel Khadżuraho Ashok (tel. 2024), prowadzony przez Indyjskie Towarzystwo Rozwoju Turystyki (ITDC), znajduje się na północ od nowej części wioski. Wysokie ceny zakwaterowania (900/1100 INR) są jednak bardzo niskie w porównaniu z tymi, jakie oferują pozostałe hotele podobnej kategorii. Dania w restauracji są drogie i czeka się na nie bardzo długo. Można za to korzystać z basenu (50 INR, również dla osób spoza hotelu).

Hotel Chandela (tel. 2054; fax 2095) jest jednym z najbardziej ekskluzywnych w mieście. Pobyt w pokoju z klimatyzacją kosztuje 39/75 $. Za tę cenę można przespać się w wygodnym łóżku oraz zrelaksować podczas kąpieli w ładnie urządzonej łazience. Urozmaiceniem czasu (kosztownym!) może być seans jogi, strzelanie z łuku i gra w tenisa, krykieta lub badmintona. Księgarnia, dwie restauracje, basen kąpielowy (100 INR) oraz sala odnowy biologicznej (100 INR) otwarte są również dla turystów nie będących gośćmi hotelowymi.

Bardzo dobrą opinią cieszy się pobliski hotel Jass Oberoi (tel. 2085). Jak na oferowane warunki, zbliżone do Chandela, ceny nie są zbyt wygórowane (38/70 $). Basen -wyłącznie dla gości hotelowych.

Jednym z dwóch najnowszych hoteli w Khadżuraho jest otwarty w 1994 r. hotel Clarks Bundela (tel. 2366). Ceny są dość przystępne (35/50 S), na miejscu znajduje się też basen kąpielowy.

Holiday Inn (tel. 2178), to drugi nowy hotel w Khadżuraho, na południe od hotelu Chandela. Gwarancją udanego pobytu są gustownie umeblowane pokoje, miła obsługa, basen, bar i przynajmniej jedna restauracja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *