Kiedy jechać do Indii?

Kiedy jechać do Indii?

Indie są krajem zróżnicowanym pod względem klimatycznym – np. kiedy na południu zaczynają się już upały, na północy może jeszcze zalegać głęboki śnieg – dlatego też planując podróż musimy wziąć pod uwagę zarówno porę roku, jak i cel naszego wyjazdu.

Do Indii najlepiej wybrać się w okresie od października do lutego. Panują tu wówczas najbardziej sprzyjające warunki do zwiedzania przepięknych zabytków, a temperatura jest przyjemna.

Zdecydowanie najwięcej turystów przyjeżdża do Indii między listopadem a marcem. W innych terminach wyjazd w te strony może być dość ryzykowny. W czasie największych upałów temperatura osiąga prawie 50 stopni Celsjusza, z kolei w porze deszczowej obfite opady wywołują klęski żywiołowe.

Należy pamiętać, iż w porze gorącej, czyli od lutego do maja, upał i wilgoć mogą bardzo niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Zdarza się, ze wyczerpani gorącem turyści mdleją podczas zwiedzania zabytków. W tym czasie kategorycznie odradza się wizyty w Indiach osobom z chorobami serca.

Górskie wyprawy, nawet w Himalaje, warto planować od kwietnia do września, choć im dalej na południe, tym większe mogą nas zaskoczyć opady. Od maja do października zaleca się zwiedzanie Ladakhu i Zanskaru, ponieważ w okresie tym nie jest ani zbyt gorąco, ani za zimno.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *