Udajpur – Udaipur – noclegi, gastronomia

Noclegi Udaipur

Pobyt u rodzin indyjskich – Ponad 130 rodzin przyjmuje turystów na nocleg. W zależności od standardu, poziomu usług i wyposażenia płaci się od 100 do 300 INR. Centrum Informacji Turystycznej dysponuje szczegółowymi informacjami na temat wszystkich tego rodzaju domów i oferowanych tam usług.

Wokół świątyni Dźagdiś Może nie jest tu najtaniej, ale za to centralne położenie, spokój i wspaniałe widoki rekompensują nieco wyższe ceny. Pod względem zakwaterowania jest to najpopularniejszy wśród turystów rejon, dlatego na każdym kroku spotkać można sklepikarzy i naganiaczy, którzy nie są jednak tak namolni jak ci w Agrze.

Dużą popularnością cieszy się Badi Haveli (523500). W niewielkim, przypominającym labirynt domku są wąskie schody, tarasy, dziedziniec oraz dwa dachy ze wspaniałymi widokami na jezioro i stare miasto. Nocleg w którymś z 10 pokoi (dwa z osobną łazienką) kosztuje od 80/120 INR (ze wspólną łazienką) do 180 INR (najlepszy pokój na samej górze).

Turyści równie często zaglądają do położonego nad jeziorem, czystego i zadbanego Lalghat Guest House (525301) z ogromnym dziedzińcem, tarasem widokowym na dachu oraz z tarasem z tyłu budynku, skąd widać ghaty. Hotel oferuje nocleg na wspólnej sali (40 INR) oraz w niewielkich (75-100 INR) lub większych pokojach (150 INR; 200 INR z osobną łazienką). 250 INR trzeba zapłacić za pokój z widokiem na jezioro. We wszystkich pokojach są wiatraczki, a w oknach siatki na komary. Poza tym pokoje wyposażone są w urządzenia dla tych, którzy sami przyrządzają sobie posiłki. W hotelu działa sklep.

Obok usytuowany jest niewielki Evergreen Guest House (527823) z zaledwie siedmioma pokojami wokół małego dziedzińca, miękkimi łóżkami oraz restauracją Natural View, która mieści się na najwyższej kondygnacji. Obsługa jest miła i chętnie służy pomocą. Ciepła woda dostarczana jest w wiadrach bez dodatkowej opłaty. Pokoje kosztują 50/80 INR (wspólna łazienka) lub 80/100 INR (łazienka osobna). Podobne ceny obowiązują w pobliskim Rainbow Guest House.

Dużą popularnością cieszy się również Lake Ghat Guest House, usytuowany naprzeciw Lalghat. Także i tutaj oferta noclegowa obejmuje pokoje o różnym standardzie, ale niestety z żadnego z nich nie roztacza się ładny widok. Jedynki/dwójki bez łazienki kosztują 60/80 INR, dwójka z łazienką 100-150 INR. Niektóre pokoje są dosyć mroczne i przypominą cele więzienne, ale za to hotel posiada dobrą restaurację, tarasy, i dobrze wychowany personel.

Za Lake Ghat Guest House znajduje się Centre View Guest House (o 520 039) z zaledwie kilkoma pokojami (wszystkie ze wspólną łazienką i bez ładnych widoków) za 30-50 INR. Zajazdem zarządza bardzo sympatyczna rodzina. Innym tanim hotelem w tej okolicy jest Shri Karni Guest House.

Parę kroków przed Nav Ghat znajduje się spokojny Lake Corner Soni Paying Guest House ze schludnymi pokojami wokół dziedzińca. Pokoje ze wspólną łazienką kosztują 60-80 INR, dwójki z łazienką -100 INR. Można tu też zamówić posiłki. Podobne ceny obowiązują w pobliskim Shiva Guest House.

W pobliżu Badi Haveli stoi nowoczesny hotel Anjani (n 527670). Za najtańsze dwójki płaci się 80 INR.

U stóp wzgórza, koło ghatów, usytuowany jest zajazd Jheel (28321). Mieści się on w starym haveli, które zachowało dawny charakter i urok. Dwójki ze wspólną łazienką kosztują 100 INR, za większe pokoje z łazienkami i ładnymi widokami płaci się 200 INR. Nieco tańsze pokoje wynająć można w dobudówce po drugiej stronie ulicy.

Jeśli ktoś pragnie uciec od zgiełku miasta i naganiaczy, powinien udać się do hotelu Lake Shore, leżącego obok hotelu Lake Pichola, za mostem Chand Pol, jakieś 10 minut spacerem od świątyni Dźagdiś. W tym przyjemnym hotelu o niskim standardzie jest tylko kilka pokoi oraz przyjemny taras. Za pokoje (większość z ładnymi widokami) płaci się od 80 do 225 INR.

Nieco dalej, nad samym brzegiem jeziora, stoi jeszcze spokojniejszy hotel Natural (527879). Pokoje są przeciętne, lecz czyste, a niektóre ozdobiono malowidłami ściennymi. Za pokoje płaci się 40/80 INR (wspólna łazienka) lub 75/120 INR (łazienka osobno). Restauracja na samej górze serwuje wyśmienite dania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *