Puszkar – Pushkar

Hotelem, cieszącym się największą popularnością wśród turystów, jest Pusliknr Palace (o 3401; fax 2226), dysponujący między innymi 14 tanimi pokojami (60-100 INR) ze wspólną łazienką; są one co prawda dosyć małe, ale ich zaletą jest piękny widok na jezioro. Eleganckie jedynki i dwójki z osobną łazienką i bieżącą ciepłą wodą kosztują odpowiednio 250 i 350 INR, a pokoje z klimatyzacją 650-750 INR. Przed hotelem znajduje się przyjemny trawnik; poza tym wstąpić tu można do dosyć drogiej restauracji.

Obok Pushkar Palace stoi Sarovar Tourist Bungalow (2040), należący do RTDC, usytuowany wśród rozległych terenów nad brzegiem jeziora. Jest to z pewnością lepszy i tańszy hotel turystyczny niż ten w Adźmerze – za zwykłe jedynki i dwójki ze wspólną łazienką płaci się 75 i 100 INR, komfortowe pokoje z air-coolerem kosztują 200-250 INR. Niewielki pałac, który obecnie stanowi część hotelu, był niegdyś własnością maharadży Dźajpuru. Hotel posiada restaurację.

W popularnym i niedrogim hotelu V K Tourist Pałace (2174) pokoje ze wspólną łazienką kosztują 40/60 INR, z łazienką 70/100 INR. Na dachu mieści się dobra restauracja. Podobnie kształtują się ceny noclegów w hotelach Krishna Guest House i Om.

Zakwaterowanie oferują też hotele usytuowane w pobliżu miejsca postoju autobusów odjeżdżających do Adźmeru. Wybudowany wokół niewielkiego dziedzińca hotel Poornima (6054) jest nawet niedrogi – pokoje z osobnymi łazienkami kosztują 40-60 INR. W Bhagwati Guest House (3423) za zwykłe pokoje ze wspólną łazienką płaci się 30/40 INR, a za dwójki z łazienką – 80 INR. Można wstąpić do usytuowanego z tyłu budynku zacisznego ogrodu lub wspiąć się na dach do… restauracji. Po drugiej stronie ulicy leży ogromny Oasis Hotel z pokojami za 80-100 INR.

Na przedmieściach czeka na turystów ciekawy Peacock Hotel (88), który niestety leży zbyt daleko od jeziora. Pokoje otaczają ogromny, zacieniony dziedziniec, a wielu gości hotelowych korzysta z basenu oraz jacuzzi. Jedynka/dwójka ze wspólną łazienką 50/80 INR, dwójka z łazienką 120 INR; za bardziej komfortowe pokoje płaci się w granicach 300-450 INR. W pobliżu, w spokojnej okolicy stoi nowy hotel Chandra Pałace z pokojami za 60-80 INR (osobna łazienka i bieżąca ciepła woda).

Położony bliżej jeziora hotel Prince posiada niewielki dziedziniec oraz zwykłe, choć przyjemne pokoje ze wspólną łazienką za 30-50 INR. Niedaleko znajduje się hotel podobnej kategorii, Sunrise, którym zarządza urocze starsze małżeństwo. W tym samym rejonie można wstąpić do Sai Baba Guest House, gdzie za pokoje płaci się 25 INR. Turyści zatrzymują się tu zwykle na dłuższy okres, a hotelowa restauracja przygotuje „wszystko, czego dusza zapragnie”. W pobliżu usytuowany jest Konika Guest House, niedrogi, utrzymany w czystości zajazd (dwójka z osobną łazienką – 75 INR).

Na północ od jeziora znajduje się przyjemny, czysty hotel White House (2147), który prowadzi sympatyczna rodzina bramińska. Ceny pokoi są zróżnicowane. Jedynki/dwójki kosztują 50/100 INR (wspólna łazienka) lub 125/150 INR (łazienka osobno). W hotelu panuje spokój, a z restauracji, usytuowanej na ostatnim piętrze, rozciąga się wspaniały widok. Podaje się tu doskonałą herbatę z owoców mango.

Tanie noclegi oferuje popularny Everest Guest House’, zawsze jest tu mnóstwo turystów, ale mimo to zajazd jest schludny, a atmosfera – przyjazna. Miejsce na wspólnej sali kosztuje 15 INR, natomiast za dosyć ciasne jedynki/dwójki z łazienkami i bieżącą ciepłą wodą płaci się 60/80 INR; można tu zamówić posiłki. W pobliżu stoi Mayur Guest House, nowy, niewielki zajazd, który prowadzi miła rodzina. Za przestronne pokoje z łazienką płaci się 80-100 INR. Gdy łazienka jest wspólna, cena spada do 30-50 INR.

Dużą popularnością cieszy sięPayal Gu-est House (rt 2163), położony w środkowej części głównego bazaru. Pokoje ze wspólną łazienką kosztują 30-50 INR (wspólna łazienka) lub 60-75 INR (łazienka osobno). Po drugiej stronie ulicy zaprasza gości równie popularny Lake View z ciekawym widokiem na jezioro. Za pokój ze wspólną łazienką trzeba zapłacić 35-70 INR.

Jednym z najstarszych zajazdów jest Shri Anand Guest House, gdzie za pokoje płaci się od 40/60 INR do 80/100 (z osobną łazienką). W pobliżu stoi odrobinę tańszy, nowy hotel Paramount. Pokoje ze wspólną łazienką kosztują 30-50 INR. Najlepszy pokój z niewielkim balkonem oraz osobną łazienką (100 INR) znajduje się pod nr 107.

Przyjemna atmosfera panuje w położonym na południowym brzegu jeziora hotelu Lotus – z małymi pokojami (30 INR), basenem i urokliwymi terenami, idealnymi na piknik.

Na uwagę zasługuje też JP’s Tourist Village Resort (2067), usytuowany w odległości 2 km od centrum miasta. Nocleg kosztuje tu 50-250 INR. Oprócz tego można skorzystać z basenu, rowerów (bez opłaty za wypożyczenie) oraz wynająć jeepa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *